Więcej o treningu bodyART

Głównym celem treningu bodyART jest zapewnienie poprawnego działania całego organizmu poprzez funkcjonalny trening siły i stabilizacji układu ruchu. W przeciwieństwie do klasycznego treningu siłowego, skoncentrowanego na pojedynczych mięśniach, tutaj ciało człowieka jest traktowane jako całość. Wszystkie ćwiczenia i pozycje trenują różne grupy mięśniowe jednocześnie oraz angażują całe taśmy anatomiczne.

Mnóstwo pozycji w bodyART wymaga także zwiększonego poczucia równowagi. W związku z tym uwaga ćwiczącego kierowana jest do centrum ciała i nie jest rozpraszana przez otoczenie. Efektem jest odpowiednie oddychanie, a co za tym idzie lepsze dotlenienie mózgu i mięśni. Wszystkie ćwiczenia są ze sobą związane, połączone, uzupełniają się i pasują do siebie jak puzzle. Powtarzalne sekwencje ćwiczeń są podstawą idei treningu bodyART. Płynna sekwencja kilku pozycji treningu zaczyna się w punkcie, do którego trenujący powraca na końcu sesji treningowej.

Wyselekcjonowane oraz świadomie połączone pozycje i ćwiczenia mają eliminować nieprawidłowe nawyki ruchowe i stopniowo wpływać na poprawę sylwetki..

Poprzez właściwe oddychanie oraz koncentrację każde ćwiczenie wykonywane jest z pełną kontrolą. Dzięki temu ciało może doświadczyć pełnego zakresu ruchu. W ten sposób zapobiegamy obciążeniom i zbyt szybkim, niekontrolowanym ruchom. System ten stanowi niejako most prowadzący do lepszej świadomości ciała i zwiększenia pokładów energii, niezbędnej nam każdego dnia do działania. Wejście na wyższe poziomy świadomości otwiera przed ćwiczącymi nowe możliwości fizyczne jak i mentalne. Wewnętrzna postawa odzwierciedlona zostaje na zewnątrz, wypełniając energią nasze codzienne życie. Organizacja bodyART bardzo dużą wagę przykłada do wykształcenia instruktorów. Dlatego treningi bodyART prowadzą tylko osoby, które ukończyły specjalne szkolenia, zdały pozytywnie egzamin i posiadają aktualną licencję. W Indigo Studio są to: Hania Gudaczewska, Karolina Nowotka-Szubska, Witek Peszyński i Ania Harkot.

Indigo Studio Pilates & More 2021