Historia pilates

Joseph Pilates urodził się w 1880 roku w Niemczech. Jak dziecko był bardzo chorowity. Cierpiał z powodu astmy, krzywicy, reumatycznej grypy i krzywicy. Jego pragnieniem było być silnym i sprawnym fizycznie, więc całe życie poświecił ćwiczeniom. Interesował się kulturystyką, jazdą na nartach, nurkowaniem i gimnastyką. W 1912 roku przeprowadził się do Anglii. Podczas I wojny światowej, jako Niemiec, został internowany. W tym czasie pracował jako pielęgniarz. Oprócz zwykłych obowiązków, zajmował się również trenowaniem swoich współtowarzyszy. Jego praca została zauważona i doceniona, gdy podczas epidemii grypy, która zabiła tysiące osób, jego wszyscy podopieczni pozostali w dobrym zdrowiu.

Po wojnie kontynuował swój „program fitness” w Hamburgu. Rozczarowany niemiecką rzeczywistością, w 1926 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Podczas podróży statkiem, poznał Klarę ? swoją przyszłą żonę. Po przybyciu do Nowego Jorku otworzył studio na Piątej Alei. Już przed 1940 r. jego nazwisko było powszechnie znane w środowisku nowojorskich tancerzy.

Gazeta Herald Tribune z 1964 roku informowała:  „w całych Stanach na lekcjach tańca uczniowie wykonują codziennie ćwiczenia, które znają jako „Pilates” nie wiedząc nawet, że słowo to zaczyna się z dużej litery i, że pochodzi od nazwiska”.

Pilates nie wyobrażał sobie, aby ktokolwiek poza nim, przekazywał dalej wiedzę  dotyczącą techniki. Mimo, że sam nauczał bardzo niedbale: ubrany w strój kąpielowy, paląc cygaro, popijając piwo i pomagając sobie dużym patykiem. Edukacją następców Pilatesa zajmowała się tylko jego żona. Spod jej ręki wyszło pierwsze pokolenie fantastycznych nauczycieli m.in. Ron Fletcher, Carla Trier, Bob Seed. Joseph Pilates wydał książkę zawierającą 34 podstawowe ćwiczenia. Wkrótce, jako klientki i klienci Indigo Studio, poznacie nie tylko te, ale także wiele innych… Zapraszamy!

Indigo Studio Pilates & More 2021